Do czego przyda Ci się olejek z babassu?

Olejek babassu pozyskiwany jest z palmy Atalia, a dokładnie z jej orzechów. Olejek pochodzący z tej egzotycznej palmy ma postać miękkiego masełka. W temperaturze przekraczającej 30 stopni przybiera postać przezroczystego oleju. W takiej ciekłej postaci nadaje się do olejowania włosów. Jego bardziej skondensowana postać będzie natomiast idealna jako krem, emulsja do ciała lub balsam do ust.

babassu

Jakie właściwości posiada olejek babassu? Przeczytaj poniższe zestawienie. Olejek babassu na stałe zagości w Twojej łazience jako topowy kosmetyk do wszechstronnej pielęgnacji.

 1. Naturalna bariera.
 2. Olejek babassu bardzo dobrze się wchłania w skórę, dlatego z powodzeniem można go stosować jako bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe krem na noc. Zapobiegnie utracie jędrności, uelastyczni i zmiękczy naskórek. Stworzy barierę ochronną na jej powierzchni, przez co nie będziesz musiała martwić się o szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

 3. Skóra jak jedwab.
 4. Masełko babassu używane do masażu całego ciała pozostawi skórę jędrną i gładką. Babassu jest rewelacyjnym balsamem, ponieważ naskórek szybko go absorbuje.

 5. Be cool.
 6. Trzymany w lodówce w małym pojemniczku, chłodny olejek- masełko świetnie nada się jako krem pod oczy- chłodząc, niweluje cienie pod oczami, usuwa ślady zmęczenia, a ponadto rozprawia się ze zmarszczkami.

 7. Bazuj na dobrej bazie.
 8. Będzie również świetnym balsamem zmiękczającym i odżywiającym usta. Warto zastosować go jako bazę pod pomadkę.

 9. Boss na włos.
 10. Olejek babassu ogrzany lekko do płynnej postaci świetnie nada się do pielęgnacji włosów. Ładnie je nabłyszczy, ujarzmi i zdyscyplinuje a, przy tym ochroni przed wszelkimi zabiegami fryzjerskimi, które mogą powodować spadek kondycji włosów (suszenie, prostowanie, mocne wycieranie ręcznikiem, naciąganie i szarpanie).

  Olejek babassu należy do grupy olejków wnikających. Ma małe cząsteczki, które szybko i sprawnie wnikają w łuski włosa. Z tego powodu najlepiej odnajdzie się na włosach o niskiej porowatości.

 11. Koniec zawsze jest początkiem.
 12. Końcówki włosów to najstarsza ich cześć. Kiedy włosy niszczeją- zaczynają najczęściej od końcówek, które się wysuszają, łamią, kruszą i rozdwajają. To jest początek prowadzący do ogólnego osłabiania się kondycji włosów.

Olejek z babassu świetnie zregeneruje końce włosów. Kobiety, które mają trudne do ułożenia, grube pukle zapewnią im odpowiednią pielęgnację, wcierając w końce włosów olejek babassu. Zadziała niczym serum na końcówki, zabezpieczając je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.